84797

Hizmet Alanlarımız

Lazer İle Ben Alımı

 

Ben yani nevuslar cerrahi olarak alınabileceği gibi lazer ile de tedavi edilebilmektedir. Lazer ile alınacak benler iyi huylu olmalıdır. Epidermal ve dermal nevuslar (benler) lazer ile tedavi edilebilirken, çok derin kökü olan lezyonlar ve deri kanserleri ise cerrahi olarak çıkartılmalıdır. İyi huylu benler, deriden kabarık ya da deri seviyesinde olan benler, Er Yag lazer ile tek seferde iz bırakmadan tedavi edilebilmektedir.
Erbium lazerin özelliği benleri tek seansda tedavi etmesidir. Uygulama sırasında lokal anestezi yapılır, bu sayede hasta ağrı hissetmez. Ben tedavisi son derece hızlı bir şekilde gerçekleşir. Bu yüzden hastalar 10-20 adet gibi çok sayıda benlerini bir seferde toplu bir şekilde aldırabilmektedir.
 

Lazerle Ben Aldırma Kaç Seansda Yapılmaktadır?

Eğer bu işlem için uygun bir lazer kullanılıyorsa tek seferde yapılmaktadır. Seans seans yapılan tedaviler ben tedavisi değil leke tedavisidir.

Lazerle Ben Aldırma İşlemi Ağrılı Bir Uygulama mıdır?

Uygulama lokal anestezi ile yapıldığından ağrı oluşmaz.. Sonradan da bir ağrı meydana gelmez.

Lazerle Ben Alma İşlemi Sonrasında Neyle Karşılaşırım?

Öncelikle alınan benin yerinde küçük bir yara oluşacaktır, bu yara yaklaşık bir haftada kapanacaktır. Bu süre içinde hafif kızarıklık, sulanma ve kabuklanma oluşur. Yara kapanınca sadece kızarıklık kalır. Bu kızarıklık zaman içinde deri rengine dönmektedir.

Lazer Ben Tedavisi Sonrasında Tekrarlama olur mu?

Bazen özellikle deri seviyesinde olan melanositik benler tedaviden sonra tekrarlama yapabilmektedir. Ortalama 1 ay sonra eski yerinde küçük bir kahverengilik şeklinde kendini gösterir. Bu durumda o beni tekrar almak gerekebilir.